Brutál Liga

Vysvetlivky: 

Brutálna liga, čo?  Preteky fungujúce celý mesiac, kde si môžete porovnávať sily a skúšať pretekanie bez nátlaku a stresu na označených sútažných bouldroch.

Ako sa preteka?  Dostaneš vlastný papierik, do ktorého si sám zapisuješ prelezené bouldre, pokusy na Topy a Zóny. Na konci ligy nám papierik odovzdáš a mi ti to zrátame.

Čo je pokus? Tvoj pokus na prelez začína vtedy, keď odlepíš poslednú končatinu zo zeme. Zapisuje sa počet pokusov na prelez bouldra do Topu alebo podržanie Zóny.

Čo je Zóna? Označený chyt v bouldri, ktorý je niečo ako bonus, ak boulder neprelezieš, zapíšeš si aspoň Zónu. Zóna musí byt staticky podržaná aspoň jednou rukou.

Čo je Top? Koniec bouldru “cieľ”, označený chyt, ktorý treba podržať staticky a pod kontrolou oboma rukami. Pod kontrolou sa myslí, cca 3 sekundy.

Štart bouldra? Svoj pokus začínam z nástupového označeného chytu. Štart môže mať označené až 4 končatiny! To znamená, že pred chytením ďalších chytov musím staticky dostať všetky povinné končatiny na nástupový chyt alebo chyty.

Formát:

  • Každý pondelok pribudnú 3 nové súťažné bouldre po dobu 4 týždňov.
  • Každý mesiac bude nová liga.
  • Kategórie Hobbyci a Brutalisti, ženy a muži.
    Hobbyci sú u nás tí, čo lezú bouldre žlté (5a) možno modré (6a). Dajú zvyčajne max. 10 zhybov niekedy aspoň dva.
    Brutalisti prelezujú modré (6a), trápia sa v oranžových (7a) no nespadajú sem pretekári Slov. Pohára ani lezci nad 7c. Tí, nech idú na poriadne preteky.
  • Výherca hobbykov získava uznanie a presúva sa do kategorie brutalisti.
  • Výherca brutalistov získava uznanie a handicap do ďalšej ligy.

Cieľom Brutálnej Ligy je získať nových priaznivcov, všetkých od nevinného hobby lezenia až po budúcich pretekárov, ktorí sa budú spolu s nami zúčastňovať pretekov po celom Slovensku. Motiváciou bude vždy dobrý pocit po výkone a vecné ceny.

Štartovné je 5€ na jeden mesiac ligy,
v cene je zahrnutý jeden vstup na stenu.