O klube CCCBBB

O klube CCCBBB

Lezecký klub CCCBBB: Caballo climbing Club Bocianik Banská Bystrica

Sme horolezecký klub ktorý reprezentuje Banskú Bystricu a náš klub na Majstrovstvách Slovenska i na zahraničných pretekoch

Nás klub prevádzkoval v Banskej Bystrici 3 umelé lezecké steny: Škorpión,Pavúk a Brutál Povalu. No vďaka ľudskej chamtivosti 3-tich strán dnes lezci v Banskej Bystrici nájdu pod našim klubom útočisko len na novo rekonštruovanej Lezeckej stene Brutál Povala. Situovanej v centre Banskej Bystrice na Dolnej 22 (nad predajňou Bocianiku)

Do roku 2014 mal náš klub z polovice pod správou aj lezeckú stenu Pavúk keďže vtedy náš jediný schopný správca v Banskej Bystrici nestíhal správu 3 stien tak sme našu polovicu odpredali HK UMB, ktorý stenu stále prevádzkuje.

Fitaréna ktorá bola domovom lezeckej steny Škorpión skončila koncom roku 2015 nakoľko si majitelia budovy neplnili finančné záväzky. Teraz v týchto skvelých priestoroch budú údajne sklady kancelárskych a papierenských potrieb.

Stena mnohými veľmi obľúbená ktorá musela takto skončiť

Po týchto udalostiach náš klub zrekonštruoval priestory 17 rokov starej bouldrovky ktorú prevádzkuje ako underground Bouldrovku – Brutál Povala, kde je stále miesto na zlepšovanie a tiež sa zlepšovať bude!

S pozdravom Kubo